BIP Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej

Biuletyn Informacji Publicznej

Odpowiedź do SIWZ

Zakup nowej równiarki drogowej na potrzeby Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej
Dotyczy: Postępowanie w trybie przetargu nieograniczonego BiRG ZP.271.09.2012 „Zakup nowej równiarki drogowej na potrzeby Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej”


Odpowiedzi na zapytania dotyczące SIWZ dla zadania:
„Zakup nowej równiarki drogowej na potrzeby Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej”
Zgodnie z art. 38 ust.2 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113 poz. 759 z późn. zm.) w odpowiedzi na skierowane do Zamawiającego zapytania informujemy, że:


Pytanie nr 1:
W punkcie wskazującym, że równiarka ma być wyposażona w łamaną ramę:
• Prosimy o określenie minimalnego kąta łamania, decydującego o zwrotności maszyny
Odpowiedź nr 1:
Kąt łamania ramy min. 25º.

Pytanie nr 2:
W punkcie wskazującym, że równiarka ma być wyposażona w lemiesz przedni ze zmiennym kątem:
• Prosimy o określenie jaki minimalny kąt skrętu lemiesza przedniego będzie traktowany jako pozwalający nazwać narzędzie lemieszem o zmiennym kącie.
• Prosimy o potwierdzenie, czy wymagane jest sterowanie wszystkich ruchów lemiesza przedniego, w tym zmiany kąta ustawienia za pomocą układu hydraulicznego z kabiny operatora.
Odpowiedź nr 2:
Kąt skrętu lemiesza przedniego min.30º
Sterowanie wszystkich ruchów lemiesza przedniego, w tym zmiany kąta ustawienia za pomocą układu hydraulicznego z kabiny operatora.

Pytanie nr 3:
W punkcie wskazującym, że równiarka ma być wyposażona w lemiesz środkowy pełno obrotowy:
• Prosimy o określenie czy zamawiający wymaga zastosowania w układzie obrotu lemiesza zabezpieczenia przeciw niszczącym przeciążeniom innego niż mechaniczne (poprzez ścięcie sworznia kulistego) w sytuacji gdy dostępne na rynku jest zabezpieczenie poprzez zawory hydrauliczne lub sprzęgło, i czy będzie to brane pod uwagę w toku oceny oferty.
Odpowiedź nr 3:
Zamawiający nie określa szczegółów dotyczących zabezpieczenia przeciw
przeciążeniom w układzie obrotu lemiesza środkowego. W związku z powyższym szczegóły zabezpieczenia przeciw przeciążeniom w układzie obrotu lemiesza nie będą brane pod uwagę w toku oceny oferty.

Pytanie nr 4:
Prosimy o odpowiedź, czy Zamawiający przewiduje określenie minimalnych wymagań w stosunku do skrzyni przekładniowej (minimalna ilość przełożeń, sposób zmiany biegów),
i czy będzie to brane pod uwagę w toku oceny oferty.

Odpowiedź nr 4:
Zamawiający nie określa szczegółów minimalnych wymagań w stosunku do skrzyni przekładniowej. W związku z powyższym rozwiązania przyjęte w konstrukcji skrzyni przekładniowej nie będą brane pod uwagę w toku oceny oferty.

Pytanie nr 5:
Prosimy o odpowiedź, czy Zamawiający przewiduje określenie minimalnych wymagań w stosunku do układu hydraulicznego zastosowanego w maszynie, (typ układu, rodzaju i wydajności pompy głównej), i czy będzie to brane pod uwagę w toku oceny ofert.

Odpowiedź nr 5:
Zamawiający nie określa szczegółów minimalnych wymagań w stosunku do układu hydraulicznego zastosowanego w maszynie, (typ układu, rodzaju i wydajności pompy głównej). W związku z powyższym rozwiązania techniczne układu hydraulicznego zastosowanego w maszynie, nie będą brane pod uwagę w toku oceny oferty.

Pytanie nr 6:
Prosimy o odpowiedź, czy Zamawiający przewiduje określenie minimalnych wymagań w stosunku do rodzaju i typu przeniesienia napędu w tylnym moście napędowym (rodzaj przekładni, rodzaj mechanizmu różnicowego), i czy będzie to brane pod uwagę w toku oceny oferty.

Odpowiedź nr 6;
Zamawiający nie określa szczegółów minimalnych wymagań w stosunku do rodzaju i typu przeniesienia napędu w tylnym moście napędowym (rodzaj przekładni, rodzaj mechanizmu różnicowego). W związku z powyższym rozwiązania techniczne przeniesienia napędu
w tylnym moście napędowym nie będą brane pod uwagę w toku oceny oferty.

Pytanie nr 7:
Zwracam się z prośbą o udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy dopuszczają Państwo możliwość by przedmiot przetargu:
a) był wyposażony w układ kierowania za pomocą dżojstików (bez kierownicy),
b) posiadał silnik sześciocylindrowy.

Odpowiedź nr 7
Zamawiający nie dopuszcza możliwości by przedmiot zamówienia był wyposażony w układ kierowania za pomocą dżojstików (bez kierownicy).
Zamawiający dopuszcza by przedmiot zamówienia posiadał silnik sześciocylindrowy
o min. mocy 120 KM, chłodzonego cieczą z turbosprężarką.

Pytanie nr 8:
Czy zamawiający dopuszcza w ogłoszeniu o przetargu nt, zakupu nowej równiarki drogowej w wymaganych parametrach technicznych zastosowania silnika wysokoprężnego
6-cylindrowego o mocy min 120 KM, chłodzonego cieczą z turbosprężarką?

Odpowiedź nr 8
Zamawiający dopuszcza by przedmiot zamówienia posiadał silnik sześciocylindrowy
o min. mocy 120 KM, chłodzonego cieczą z turbosprężarką.
Data powstania: środa, 11 lip 2012 09:11
Data opublikowania: środa, 11 lip 2012 09:58
Data przejścia do archiwum: czwartek, 8 cze 2017 14:01
Opublikował(a): Administrator
Zaakceptował(a): Administrator
Artykuł był czytany: 103882 razy