BIP Urzędu Miejskiego w Białej Piskiej

Biuletyn Informacji Publicznej

Odpowiedź na zapytania dotyczące SIWZ

„Rozbudowa i modernizacja infrastruktury wodno-ściekowej w Regionie Wielkich Jezior Mazurskich – MASTERPLAN dla Wielkich Jezior Mazurskich” Gmina Biała Piska. Zadania: 1. Budowa kanalizacji sanitarnej Kumielsk – Szkody - Radysy. 2. Budowa kanalizacji sanitarnej Sulimy. 3. Budowa kanalizacji sanitarnej Nowe Drygały. 4. Budowa kanalizacji sanitarnej Komorowo. 5. Modernizacja stacji uzdatniania wody.
Zgodnie z art. 38 ust.2 Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 113 poz. 759 z późn. zm.) w odpowiedzi na skierowane do Zamawiającego zapytania informujemy, że:


Pytanie Nr 1:
W związku z rozbieżnościami pomiędzy rysunkami przekroju przepompowni ścieków
w miejscowościach: Nowe Drygały, Sulimy, Komorowo a opisem technicznym dotyczącym w/w przepompowni, prosimy o uszczegółowienie czy wymienione przepompownie mają posiadać:
- zasuwy z klinem gumowym żeliwne + przedłużenie trzpienia (przegubowy) ze stali nierdzewnej - 2 szt. (obsługa z poziomu terenu) wraz z trójnikiem orłowym zgodnie
z opisem technicznym w dokumentacji projektowej.

Odpowiedź Nr 1:
W przypadku przepompowni ścieków w miejscowości Komorowo nie występują rozbieżności pomiędzy opisem technicznym a rysunkiem przekroju. Natomiast przepompownie ścieków
w miejscowościach: Nowe Drygały, Sulimy, winny być wykonane zgodnie z opisem zawartym w dokumentacji technicznej - obsługa z poziomu terenu.




Pytanie Nr 2:

Prosimy o wyjaśnienie dlaczego w opisie technicznym dokumentacji projektowej dla
m. Sulimy, Nowe Drygały, Komorowo, przy opisie zbiorników
polimerobetonowych o grubości ścianki dla:
- DN1000 nie mniej niż 30mm
- DN1200 nie mniej niż 40mm
- DN1500 nie mniej niż 50mm
znalazł się zapis ,,B45 W8” nie mający nic wspólnego z zaprojektowanymi
zbiornikami z polimerobetonu.

Odpowiedź Nr 2:
W miejscowościach: Sulimy, Nowe Drygały, Komorowo, zbiorniki przepompowni należy wykonać z polimerobetonu zgodnie z opisem technicznym i rysunkami.

Pytanie Nr 3:
Czy zaprojektowany zbiornik komory pomiarowej z przepływomierzem elektromagnetycznym w m. Komorowo przy przepompowi P1 – ma być wykonany z polimerobetonu?

Odpowiedź Nr 3:
Zbiornik komory pomiarowej z przepływomierzem elektromagnetycznym w miejscowości Komorowo przy przepompowi P1 – zgodnie z zapisami w dokumentacji technicznej winien być wykonany z typowych prefabrykowanych elementów betonowych.

Pytanie Nr 4:
W opisie technicznym dokumentacji projektowej dla m. Nowe Drygały, Sulimy, Komorowo brakuje opisu obudowy szafy sterowniczej oraz urządzeń elektrycznych dla przepompowni. Opis taki jest umieszczany w projekcie budowlanym dla przepompowni w m. Kumielsk- Szkody- Radysy.
W związku z tym powstaje pytanie czy należy przyjąć i ujednolicić wykonanie szaf sterowania odpowiadające wymaganiom przesyłu telemetrycznego, tak jak zostało to zaprojektowane w projekcie budowlanym dla m. Kumielsk- Szkody- Radysy?




Odpowiedź Nr 4:
Szafy sterownicze oraz urządzenia elektryczne dla przepompowni. w miejscowości Nowe Drygały, Sulimy, Komorowo należy wykonać zgodnie z opisem technicznym w sposób umożliwiający prawidłową i skuteczną pracę przepompowni ścieków. Zamawiający dopuszcza różne propozycje rozwiązań technicznych dla powyższych elementów.

Pytanie Nr 5:

Czy Zamawiający zmieni pkt. 5.2 SIWZ mówiący, że „warunkiem udziału w postępowaniu jest wykonanie w sposób należyty w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej na budowie sieci kanalizacji sanitarnej
o długości łącznie min. 15 km oraz budowie/modernizacji stacji uzdatniania wody
o wydajności min. 100m³/h”.
Zapis ten łamie podstawową zasadę ustawy PZP, która została określona w art. 7.1. „Zamawiający przygotowuje i przeprowadza postępowanie o udzielenie zamówienia
w sposób zapewniający zachowanie uczciwej konkurencji oraz równe traktowanie wykonawców”.
Zgodnie z par. 1 ust. 1 pkt. 2 rozporządzenia Rady Ministrów z 30.12.2009 r. w sprawie rodzajów dokumentów, jakich może żądać Zamawiający, oraz form, w jakich te dokumenty mogą być składane (Dz.U. z 2009 r. Nr 226, poz. 1817) Zamawiający może żądać od wykonawcy wykazu wykonanych robót w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku posiadania wiedzy i doświadczenia.
Nie muszą to być – jak było w poprzednio obowiązującym rozporządzeniu – roboty odpowiadające dokładnie rodzajem, zakresem i wartością robotom stanowiącym przedmiot zamówienia.
Zadania polegające na budowie sieci kanalizacji sanitarnej o długości łącznie min. 15 km są bardzo nieliczne co znacznie ogranicza krąg potencjalnych oferentów a tym samym wpływa na wysokość ceny. Wykonawcy, którzy wykonali mniejsze zadania branży sanitarnej (niekoniecznie kanalizacji sanitarnej) również posiadają wiedzę i doświadczenie i są dobrze przygotowani do wykonania zadania.
W związku z powyższym wnosimy o zmianę warunku dotyczącego posiadanego doświadczenia na:
Posiadanie doświadczenia z należytego wykonania w ciągu ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert (a jeżeli okres działalności jest krótszy, w tym okresie) co najmniej:
 jednej roboty budowlanej polegającej na budowie sieci kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej, sieci kanalizacji deszczowej o długości min. 10 km.
 jednej roboty budowlanej polegającej na budowie/modernizacji stacji uzdatnienia wody o wydajności min. 100m³/h.

Odpowiedź Nr 5:
Zamawiający uzna warunek udziału w postępowaniu za spełniony w przypadku gdy Oferent wykonał w sposób należyty w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie:
 co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej na budowie sieci kanalizacji sanitarnej o długości łącznie min. 15 km oraz
 co najmniej jednej roboty budowlanej polegającej budowie/modernizacji stacji uzdatniania wody o wydajności min. 100m³/h.
Czyli Zamawiający dopuszcza udokumentowanie wykonania przedmiotowego zakresu robót w dwóch różnych zadaniach. Zamawiający uzna również warunek udziału w postępowaniu za spełniony jeżeli Oferent wykonał roboty budowlane polegające na budowie kanalizacji deszczowej o długości łącznie min.15 km.
Data powstania: piątek, 22 lip 2011 15:04
Data opublikowania: piątek, 22 lip 2011 15:08
Data przejścia do archiwum: czwartek, 8 cze 2017 13:33
Opublikował(a): Eleonora Jagier
Zaakceptował(a): Sławomir Słonawski
Artykuł był czytany: 121167 razy